EUTIT - WaterFolder Day 2023

EUTIT

Strona internetowa: WWW
Dokument:

EUTIT


Firma EUTIT s.r.o., odlewnia topionego bazaltu i Eucoru, jest największą firma tego rodzaju na świecie. Naturalny surowiec bazaltowy jest przetwarzany topieniem i rekrystalizacją. Taka technologia przetwarzania ma podstawowy wpływ na pierwszorzędne parametry techniczne końcowego wyrobu – odlewów z topionego bazaltu, które są już 70 lat pomyślnie wykorzystywane w przemyśle i budownictwie. Jakość produktów i cały system kierowania jakością jest zabezpieczony certyfikatem ČSN EN ISO 9001:2001, który firma EUTIT s.r.o. otrzymała w roku 2001.

EUTIT Produkuje dwa podstawowe materiały:

Pierwszym i najbardziej popularnym  jest topiony bazalt. Jest on wytwarzany z surowca, który jest unikalny w skali światowej pod względem składu materiałowego. Ze stopionego bazaltu, który charakteryzuje się doskonałymi właściwościami, w szczególności odpornością na ścieranie i chemikalia, firma produkuje wyroby o szerokim zastosowaniu w przemyśle.

Drugi materiał produkowany przez firmę to materiał o nazwie handlowej EUCOR. Materiał ten produkowany na bazie tlenku cyrkonu posiada doskonałe właściwości przeciwścierne, a dodatkowo jest odporny na wysokie temperatury oraz szybkie amplitudy jej zmian. Znajduje zastosowanie w produktach przemysłowych takich jak wykładziny instalacji, wyłożenia cyklonów, separatorów oraz materiał chroniący instalacje przemysłowe przez zużyciem.

Najstarsze elementy z wykładzinami bazaltowymi zostały zastosowane w Pradze w sieci wod-kan w latach 70 i do dnia dzisiejszego cieszą się brakiem awaryjności.


Partner strategiczny


Partner generalny


Sponsorzy


Patronat honorowy


Patronat medialny