Ecol-Unicon - WaterFolder Day 2024

Ecol-Unicon

Strona internetowa: WWW
Dokument:

Ecol-Unicon


Ecol-Unicon to polski producent urządzeń i rozwiązań do ochrony wód, takich jak zbiorniki retencyjne,  pompownie, tłocznie, separatory, osadniki, oczyszczalnie BIOFIT, a także inteligentne rozwiązania do zarządzania i monitorowania wód i urządzeń wod-kan Realizujemy również usługi serwisowe i wykonawcze w obszarze wod-kan.

Nasza misja brzmi: W interesie środowiska działamy bez kompromisów. Tysiące efektywnie działających urządzeń, profesjonalne realizacje inżynierskie i inteligentne zarządzanie eksploatacją sieci deszczowych, sanitarnych oraz wodociągowych, dają wymierny efekt ekologiczny. Wierzymy, że możemy każdego dnia przyczyniać się do poprawy środowiska naturalnego. To nie jest obietnica bez pokrycia – prowadzimy szereg akcji mających na celu poprawę jakości wód w Polsce oraz retencjonowanie wód opadowych.

Przez 27 lat zamontowaliśmy około 11 tysięcy pompowni i tłoczni ścieków, zbudowaliśmy 600 zbiorników retencyjnych, dostarczyliśmy ponad 30 tysięcy separatorów substancji ropopochodnych oraz 450 oczyszczalni ścieków.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiej animacji o nas:

Jesteśmy firmą prawdziwie ekologiczną, oferującą całe spektrum produktów niezbędnych do zaprojektowania instalacji wod-kan Naszymi wartościami są pasja, rozwój, odpowiedzialność, partnerstwo i wytrwałość! Rola Ecol-Unicon, to nie tylko realizacja celów biznesowych – to Sztuka Ochrony Wód.

Na konferencji WaterFolder Day wystąpimy z tematem „Znaczenia poprawnego doboru pompowni deszczowych w rozwiązaniach retencyjnych”

Pompownie deszczowe skuteczne rozwiązują problem związany z przegłębianiem kolektorów w grawitacyjnych systemach kanalizacji deszczowej. Sprawdzają się zwłaszcza w przypadku niekorzystnego ukształtowania terenu oraz trudnych warunków gruntowo-wodnych. Szybki rozwój tego produktu, doprowadził Ecol-Unicon do wypracowania wysokiego standardu projektowo-doborowego.

Zachęcamy do odwiedzenia zakładki Strefa Projektanta na naszej stronie. Jest to miejsce dedykowane Projektantom, w którym prezentujemy narzędzia i rozwiązania przydatne w pracy projektowej. Zamieszczone wskazówki mają podpowiadać projektantowi najbardziej optymalne rozwiązania i pomagać w wyborze odpowiednich urządzeń.

Jak dobrać pompownie, która w swojej budowie wykorzystuje układ pompowy składający się z jednej lub czasem kilku pomp?

Obejrzyj filmik instruktażowy:


Partner strategiczny


Partner generalny


Partnerzy


Sponsorzy


Patronat honorowy


Patronat medialny